Сюда поэзию кидайте.
Re: Сюда поэзию кидайте.
Липень відрізав скибку.
От... і уже половина.
Стукає осінь в шибку,
квітне руда жоржина.
Скиглить комар марудно,
кличе до хати вітра.
Спека чаклує. Чудно...
Липень. Пуста макітра.
Ще дозрівають в полі
зéрна, льони, насіння.
Груші в садку ще кволі,
сушаться трави в сінях.
Кріп розпустив парасолі.
Пахне... Рояться мушки.
Стогне в стручках квасоля --
скоро наварять юшки.
Квітне мала дрібнота:
дзвоники, маки, нагІ'дки.
Мальви сторòжать плота
в бабці, старої сусідки.
Мляво павук копошиться,
в'яже придàне для світу.
Може, то все тільки сниться?
Пàвла, Петра... I по літу...
11.07.2022
Людмила Галінська
От... і уже половина.
Стукає осінь в шибку,
квітне руда жоржина.
Скиглить комар марудно,
кличе до хати вітра.
Спека чаклує. Чудно...
Липень. Пуста макітра.
Ще дозрівають в полі
зéрна, льони, насіння.
Груші в садку ще кволі,
сушаться трави в сінях.
Кріп розпустив парасолі.
Пахне... Рояться мушки.
Стогне в стручках квасоля --
скоро наварять юшки.
Квітне мала дрібнота:
дзвоники, маки, нагІ'дки.
Мальви сторòжать плота
в бабці, старої сусідки.
Мляво павук копошиться,
в'яже придàне для світу.
Може, то все тільки сниться?
Пàвла, Петра... I по літу...
11.07.2022
Людмила Галінська
Re: Сюда поэзию кидайте.
... І жатимемо, кожен, що посіяв...
Яке зерно у борозенки клав...
Хтось з остюками сипав, хтось провіяв...
Хтось по зернині клав, хтось поспішав.
Хто як кохав свою пшеничну ниву...
Такий тому і буде коровай...
Не дбав про неї, то пожнеш кропИву...
Не сподівайсь на щедрий урожай.
Колотимуться остюки колючі...
Змішавшись з недоглянутим зерном...
Плодитимуться стебла ті жалючі...
Вкриватимуть всю ниву бур'яном.
Люби життя... Люби себе у ньому...
Слідкуй за станом власної душі...
Зерно вкладай, не пхай брудну солому...
Не продавайся бісу за гроші.
Не пий води з брудної каламуті...
Будь вищим від ненАвисті і зла...
Не заливай у своє серце люті...
Плекай добро, щоб нивка зацвіла.
Не поспішай, в куток сапу ховати...
Виполюй його, кожен день сапай...
Не втомлюйсь свою душу рятувати...
Поли щодня... Поли... Не запускай.
Бо підросте, розплодиться коріння...
Заб'є, задушить ніжні колоски..
Замість добра, зросте в душі каміння...
Половою наповняться миски.
І гірко буде все оте ковтати...
Бо не помелять збіжжя вітряки...
Щоб чистий хлібчик, на столі всім мати...
Слідкуй, щоб не попали остюки.
Галина Момот
Яке зерно у борозенки клав...
Хтось з остюками сипав, хтось провіяв...
Хтось по зернині клав, хтось поспішав.
Хто як кохав свою пшеничну ниву...
Такий тому і буде коровай...
Не дбав про неї, то пожнеш кропИву...
Не сподівайсь на щедрий урожай.
Колотимуться остюки колючі...
Змішавшись з недоглянутим зерном...
Плодитимуться стебла ті жалючі...
Вкриватимуть всю ниву бур'яном.
Люби життя... Люби себе у ньому...
Слідкуй за станом власної душі...
Зерно вкладай, не пхай брудну солому...
Не продавайся бісу за гроші.
Не пий води з брудної каламуті...
Будь вищим від ненАвисті і зла...
Не заливай у своє серце люті...
Плекай добро, щоб нивка зацвіла.
Не поспішай, в куток сапу ховати...
Виполюй його, кожен день сапай...
Не втомлюйсь свою душу рятувати...
Поли щодня... Поли... Не запускай.
Бо підросте, розплодиться коріння...
Заб'є, задушить ніжні колоски..
Замість добра, зросте в душі каміння...
Половою наповняться миски.
І гірко буде все оте ковтати...
Бо не помелять збіжжя вітряки...
Щоб чистий хлібчик, на столі всім мати...
Слідкуй, щоб не попали остюки.
Галина Момот
Re: Сюда поэзию кидайте.
РИПЛЯТЬ ВОЗИ
Риплять вози. Зітхає вечір.
Під спів дівочий небо спить.
Мов дідуган, зігнувся місяць,
про щось над ставом бубонить.
Колеса крутяться неквапно
і коні стомлено ідуть.
Ще відчувається крізь тишу
життя нестримна каламуть.
Десь парубки ведуть розмови,
й дівчата -- мавки чарівні --
і зводять з розуму, і манять
в свої тенета потайні.
А вітерець, згорнувши крила,
принишк в саду, де тінь густа,
й цілує ніжно конюшину
в рожеві щічки і вуста.
Вже перша зіронька всміхнулась,
затихло гамірне село.
Жагу життєву і турботи
сховала тиша під крило.
П'янким напоєм матіоли
досхочу повниться земля.
У дивовижні мандри кличе
старий, мов світ, Чумацький Шлях.
Бринить роса. Тривожать душу
дівочі щирі голоси.
Схилився вечір у задумі.
Риплять вози...
Автор картини -- ОЛЕГ ШУПЛЯК

Риплять вози. Зітхає вечір.
Під спів дівочий небо спить.
Мов дідуган, зігнувся місяць,
про щось над ставом бубонить.
Колеса крутяться неквапно
і коні стомлено ідуть.
Ще відчувається крізь тишу
життя нестримна каламуть.
Десь парубки ведуть розмови,
й дівчата -- мавки чарівні --
і зводять з розуму, і манять
в свої тенета потайні.
А вітерець, згорнувши крила,
принишк в саду, де тінь густа,
й цілує ніжно конюшину
в рожеві щічки і вуста.
Вже перша зіронька всміхнулась,
затихло гамірне село.
Жагу життєву і турботи
сховала тиша під крило.
П'янким напоєм матіоли
досхочу повниться земля.
У дивовижні мандри кличе
старий, мов світ, Чумацький Шлях.
Бринить роса. Тривожать душу
дівочі щирі голоси.
Схилився вечір у задумі.
Риплять вози...
Автор картини -- ОЛЕГ ШУПЛЯК

Re: Сюда поэзию кидайте.
Такого літа я не пригадаю
Жнива під обстрілами й у вогні земля
Здається, я у снах страшних блукаю
Та так болить у грудях ця війна...
Так не боліло досі, не боліло
За землю рідну, український край
Бувало, сонце з неба в спеку гріло
Коли збирали люди урожай...
З серпами в поле знову йшли дівчата
І пахли спілі золоті лани
Сьогодні ж ця війна, війна проклята
За що вмирають, Боже мій, сини?
Такого літа, Боже, хай не буде
Ніколи більше, як й її...Весни
Коли невинні гинуть, гинуть люди!
Ніколи цього не забудем ми...
І страх бере за душу, а що завтра?
Яким буде ця осінь і зима
Яка вона, життя людського правда?
І виє під ногами ця земля...
За кожним сином плаче рідна мати
Як ви посміли у дітей стріляти
Ще досі чую цей дитячий сміх...
Ще досі бачу очі ці блакитні
І радість цю дитячу ... та за що???
Як смів сьогодні ти дітей убити?
Життя забрати їх, за що? За що?
А там поспіли знов лани пшениці
Жінки з серпами в поле не ідуть
І висохли спустошені кирниці
Ракети з неба на світанку б'ють...
Такого літа я не пригадаю
Жнива під обстрілами й у вогні земля
Здається, я у снах страшних блукаю
Та так болить у грудях ця війна...
13.07.22 р
Галина Завидовська
Жнива під обстрілами й у вогні земля
Здається, я у снах страшних блукаю
Та так болить у грудях ця війна...
Так не боліло досі, не боліло
За землю рідну, український край
Бувало, сонце з неба в спеку гріло
Коли збирали люди урожай...
З серпами в поле знову йшли дівчата
І пахли спілі золоті лани
Сьогодні ж ця війна, війна проклята
За що вмирають, Боже мій, сини?
Такого літа, Боже, хай не буде
Ніколи більше, як й її...Весни
Коли невинні гинуть, гинуть люди!
Ніколи цього не забудем ми...
І страх бере за душу, а що завтра?
Яким буде ця осінь і зима
Яка вона, життя людського правда?
І виє під ногами ця земля...
За кожним сином плаче рідна мати
Як ви посміли у дітей стріляти
Ще досі чую цей дитячий сміх...
Ще досі бачу очі ці блакитні
І радість цю дитячу ... та за що???
Як смів сьогодні ти дітей убити?
Життя забрати їх, за що? За що?
А там поспіли знов лани пшениці
Жінки з серпами в поле не ідуть
І висохли спустошені кирниці
Ракети з неба на світанку б'ють...
Такого літа я не пригадаю
Жнива під обстрілами й у вогні земля
Здається, я у снах страшних блукаю
Та так болить у грудях ця війна...
13.07.22 р
Галина Завидовська
Re: Сюда поэзию кидайте.
Які ми були всі щасливі
Здається, в минулім житті...
Не чули сирени жахливі,
Збирали собі спориші
І жили від літа до літа
Відпустка - Одеса, Херсон...
Залюблені сонечком квіти
Гойдались кругом в унісон
Ми жили... і щось планували...
І завтра у всіх нас було
Любили, сміялись, прощали...
Від неба черпали тепло
А потім ще точно хотіли
Поїхати десь до Карпат,
Щоб сосни, так сосни шуміли
І грав поміж гір водоспад
Які ми були всі щасливі...
Можливо... не знали про це...
Не бачили, як в літній зливі
Пропахла земля чебрецем
І трохи заплутались в буднях
Забули, що щастя в простім
Занадто були у бажаннях
Замало були у святім.
Аліна Войтенко

Здається, в минулім житті...
Не чули сирени жахливі,
Збирали собі спориші
І жили від літа до літа
Відпустка - Одеса, Херсон...
Залюблені сонечком квіти
Гойдались кругом в унісон
Ми жили... і щось планували...
І завтра у всіх нас було
Любили, сміялись, прощали...
Від неба черпали тепло
А потім ще точно хотіли
Поїхати десь до Карпат,
Щоб сосни, так сосни шуміли
І грав поміж гір водоспад
Які ми були всі щасливі...
Можливо... не знали про це...
Не бачили, як в літній зливі
Пропахла земля чебрецем
І трохи заплутались в буднях
Забули, що щастя в простім
Занадто були у бажаннях
Замало були у святім.
Аліна Войтенко

Re: Сюда поэзию кидайте.
СЕЛО
Співають півні, тишу розбудивши
Світає…-Ранок…-Сонечко зійшло
Дійницю швидко з лави ухопивши,
Йде до корови господиня…- ЦЕ СЕЛО
Стук молотка…- Брусок ковзнув по лезу,
Клепання кіс... -Люцерну заплело,
Навіть в неділю не буває : « Ще полежу»
На косовицю поки роси…- ЦЕ СЕЛО
Покоси за покосом…-Пахнуть трави,
Від поту рясно вкрилося чоло,
Стеблини під ногами кучеряві…
Шумить коса…-Працює…-ЦЕ СЕЛО
Вже сонечко піднялось височенько,
Все на городі лободою заросло,
Сапи у руки й на город швиденько,
Прополка…- Шарування… -ЦЕ СЕЛО
Ой, лихо…-Куди ж ділася насідка?
Лишила квочка з яйцями кубло
«У мене ось вона» - кричить сусідка
«Іди мерщій…-Хай сяде» - ЦЕ СЕЛО
Скоріше б вечір…-А роботи валом,
Стомились руки…-Спину вже звело
Насмажили яєць з свинячим салом…
Вечеря…- Й до худоби…- ЦЕ СЕЛО
Усе своє…-І молоко й сметана,
Сальце соломкою пшеничною пройшло…
Вам сільські люди - Честь, хвала і шана
Дай, Боже, щоб завжди жило СЕЛО..
Автор Таміла Панасюк



Співають півні, тишу розбудивши
Світає…-Ранок…-Сонечко зійшло
Дійницю швидко з лави ухопивши,
Йде до корови господиня…- ЦЕ СЕЛО
Стук молотка…- Брусок ковзнув по лезу,
Клепання кіс... -Люцерну заплело,
Навіть в неділю не буває : « Ще полежу»
На косовицю поки роси…- ЦЕ СЕЛО
Покоси за покосом…-Пахнуть трави,
Від поту рясно вкрилося чоло,
Стеблини під ногами кучеряві…
Шумить коса…-Працює…-ЦЕ СЕЛО
Вже сонечко піднялось височенько,
Все на городі лободою заросло,
Сапи у руки й на город швиденько,
Прополка…- Шарування… -ЦЕ СЕЛО
Ой, лихо…-Куди ж ділася насідка?
Лишила квочка з яйцями кубло
«У мене ось вона» - кричить сусідка
«Іди мерщій…-Хай сяде» - ЦЕ СЕЛО
Скоріше б вечір…-А роботи валом,
Стомились руки…-Спину вже звело
Насмажили яєць з свинячим салом…
Вечеря…- Й до худоби…- ЦЕ СЕЛО
Усе своє…-І молоко й сметана,
Сальце соломкою пшеничною пройшло…
Вам сільські люди - Честь, хвала і шана
Дай, Боже, щоб завжди жило СЕЛО..
Автор Таміла Панасюк



Re: Сюда поэзию кидайте.
Бабусина хатина край села.
Горбок високий, довгий та крутий.
А я, тоді ще дівчинка мала
Долала довго той підйом важкий.
Така м'яка стежинка в споришах.
І подорожник ніжки лоскотав.
Бува спочити сяду в пів-горбка.
Мов світ мене в обіймах колисав.
Найперш були криниця і бузок,
Великий двір і кам'яний поріг.
У сінях піч, а в хаті холодок.
Бабуся хліб спекла і з вишнями пиріг.
В кімнаті скриня - різьблена, міцна,
І лавка широченна, хоч лягай.
Великий стіл, два ліжка і плита.
Ікони в рушниках, як справжній рай.
Уся аптека на шнурку в пучках:
Рум'янок, сосонка, і звіробій.
А бузина та липа в торбинках,
Щоб не осипався цілющий квіт.
Куфайку кине бабця на поріг.
Дасть кухлик ще з піною молочка.
Тепленький з цукром і м'якенький хліб.
Як смакувала їжа ця проста!
Бабуся говорила про життя.
Співала стиха, вчила молитов.
Не все я розуміла, бо ж дитя.
Та пам'ятаю, Бог - це є любов.
16.07.2024р. Антоніна Генелюк.


Горбок високий, довгий та крутий.
А я, тоді ще дівчинка мала
Долала довго той підйом важкий.
Така м'яка стежинка в споришах.
І подорожник ніжки лоскотав.
Бува спочити сяду в пів-горбка.
Мов світ мене в обіймах колисав.
Найперш були криниця і бузок,
Великий двір і кам'яний поріг.
У сінях піч, а в хаті холодок.
Бабуся хліб спекла і з вишнями пиріг.
В кімнаті скриня - різьблена, міцна,
І лавка широченна, хоч лягай.
Великий стіл, два ліжка і плита.
Ікони в рушниках, як справжній рай.
Уся аптека на шнурку в пучках:
Рум'янок, сосонка, і звіробій.
А бузина та липа в торбинках,
Щоб не осипався цілющий квіт.
Куфайку кине бабця на поріг.
Дасть кухлик ще з піною молочка.
Тепленький з цукром і м'якенький хліб.
Як смакувала їжа ця проста!
Бабуся говорила про життя.
Співала стиха, вчила молитов.
Не все я розуміла, бо ж дитя.
Та пам'ятаю, Бог - це є любов.
16.07.2024р. Антоніна Генелюк.


Re: Сюда поэзию кидайте.
Насушила м'яти й липового цвіту.
З різнотрав'я меду накачала в банки.
Гарбузам вагітним дарувала діток
І мохіто свіжий розлила у склянки.
Відродила вишнями, відцвіла жасмином,
Визбирала в кошики з поля чебреці.
Одягла намисто на кущі калини —
Крапельками дощику збігла по руці.
Жовтими полями обганяла вітер,
По дорозі бабкам пов'язала банти...
Швидко промайнула половина літа —
Розчинилась зранку в запахах лаванди.
~ ~ ~ ~
Друга половина у права вступає —
Незадовго прийде яблуневий спас.
Десь вже рання осінь в вікна заглядає... —
Ну, куди ж так швидко відлітає час?
Я попрошу літа, довше хай триває
І в ромашках білих знову загублюсь.
Пелюсткову ніжність в коси повплітаю
І краси цієї вдоволь ще нап'юсь.
© Надія Легельбах



З різнотрав'я меду накачала в банки.
Гарбузам вагітним дарувала діток
І мохіто свіжий розлила у склянки.
Відродила вишнями, відцвіла жасмином,
Визбирала в кошики з поля чебреці.
Одягла намисто на кущі калини —
Крапельками дощику збігла по руці.
Жовтими полями обганяла вітер,
По дорозі бабкам пов'язала банти...
Швидко промайнула половина літа —
Розчинилась зранку в запахах лаванди.
~ ~ ~ ~
Друга половина у права вступає —
Незадовго прийде яблуневий спас.
Десь вже рання осінь в вікна заглядає... —
Ну, куди ж так швидко відлітає час?
Я попрошу літа, довше хай триває
І в ромашках білих знову загублюсь.
Пелюсткову ніжність в коси повплітаю
І краси цієї вдоволь ще нап'юсь.
© Надія Легельбах



Re: Сюда поэзию кидайте.
І бýло літо... Відходив Липень,
білявий красень з пшеничним чубом.
І сіяв спеку, укравши кисень,
сушив на шкварку зіллЯ над Бугом.
Пахніло медом. Крутились оси,
тягали літо собі до хати.
Мочили мавки у Бузі коси,
хотіли Липня собі забрати...
Висіло сонце, важке й гаряче,
пекло оладки старим женцям.
Стогнали трави і нетерпляче
ховали літо то тут, то там...
Відходив Липень. Лишав тривоги.
Кагором в гронах міцніла Осінь...
Стелив рум'янком стежкú й пороги
шляхетний Серпень, так повелося...
Ще бýло літо...
25.07.2024
Людмила Галінська
білявий красень з пшеничним чубом.
І сіяв спеку, укравши кисень,
сушив на шкварку зіллЯ над Бугом.
Пахніло медом. Крутились оси,
тягали літо собі до хати.
Мочили мавки у Бузі коси,
хотіли Липня собі забрати...
Висіло сонце, важке й гаряче,
пекло оладки старим женцям.
Стогнали трави і нетерпляче
ховали літо то тут, то там...
Відходив Липень. Лишав тривоги.
Кагором в гронах міцніла Осінь...
Стелив рум'янком стежкú й пороги
шляхетний Серпень, так повелося...
Ще бýло літо...
25.07.2024
Людмила Галінська
Re: Сюда поэзию кидайте.
—Чуєш, сину, я лишився сам,
Вітер лиш старе гілля колише.
Я не маю ліку довгим дням,
Чи побачу ще тебе я?...
...Тиша...
—Слухай, сину, мама до кінця
Вірила, що ти нас не залишиш,
І молилася вона щодня.
Ти ж відчув молитви захист?...
...Тиша...
—Знаєш, сину, як тебе люблю?!
Так, що навіть книжка не опише.
Бережи себе там, на "нулю",
Ти ж повернешся додому?...
...Тиша...
—Вірю, сину, ти здолаєш смерть,
Жодного їй шансу не залишиш.
Пам'ятай, що і вночі, і вдень
Я тебе чекаю, любий...
...Тиша...
Автор: Оксана Коломійчук
02.08.2024 (Фото з мережі)

Вітер лиш старе гілля колише.
Я не маю ліку довгим дням,
Чи побачу ще тебе я?...
...Тиша...
—Слухай, сину, мама до кінця
Вірила, що ти нас не залишиш,
І молилася вона щодня.
Ти ж відчув молитви захист?...
...Тиша...
—Знаєш, сину, як тебе люблю?!
Так, що навіть книжка не опише.
Бережи себе там, на "нулю",
Ти ж повернешся додому?...
...Тиша...
—Вірю, сину, ти здолаєш смерть,
Жодного їй шансу не залишиш.
Пам'ятай, що і вночі, і вдень
Я тебе чекаю, любий...
...Тиша...
Автор: Оксана Коломійчук
02.08.2024 (Фото з мережі)

Re: Сюда поэзию кидайте.
РЕКОМЕНДУЮ ПРОЧИТАТИ КОЖНОМУ!!!!
Приймав у небі Бог людину,
Що мала скарби на землі:
Будинок, бізнес і машину
Та й гроші добрі немалі.
Прийшов до Бога гоноровий,
Трясе багатим гаманцем:
«Я, Боже, рай купить готовий!» —
Із перекошеним лицем.
— Я куплю Ангелів у небі,
Щоби співали лиш мені
Та, що захочу, по потребі
Все приносили із землі.
Я куплю сонце, вітер, зорі…
Для мене не існує меж.
Степи, ліси, велике море…
І соловейків куплю теж.
І перепродам потім людям,
За гроші буду видавать.
Схилився Бог в тяжкій зажурі
І став рахунки виставлять:
— За тих дітей, що обікрав ти,
Без ліків забирав життя,
І ти програв ганебно в карти,
А помирало десь дитя…
За тих, кого дурив ти підло
І обдурив, як тільки міг,
Що за лайно те паперове
Тобі вклонялися до ніг;
За хлопців, що тримають небо,
Без рук, без ніг і без життя,
Кому підтримки було треба,
Бо ж рятували майбуття.
За всіх, що скривдив ти до болю,
Порахував на папірцях –
Я розберуся тут з тобою.
Хай замордує тебе страх.
Купити небо! Ти, людино,
Нікчемний блазень і тупий,
Ти в вічнім пеклі в мене згинеш
І з дідьком станеш ти у стрій.
Розсердив Бога — ох, нікчема,
Трусився, бідний, як той кіт.
Вже зрозумів, що тут не в темі,
І почалапав у свій світ.
А Бог пішов до свого раю.
Там хлопець із війни прийшов,
Медалі важко протирає
І просить в Господа любов.
Щоб обгорнув любов’ю маму,
Що сиротою залишив,
Не полагодив стару браму
І вишню він не посадив,
Не одягнув сорочку чисту…
Він просить в небі каяття.
І не зберіг, хоч він старався,
Від Бога даного життя.
І Господь плакав: – Світе милий,
Хіба такого Я чекав?!
Що ж ви, жорстокі, наробили?..
І міцно воїна обняв.
Мораль одна: опам’ятайтесь,
Ніщо не вічне на землі.
І хлопців, люди, поважайте,
Що там вмирають на війні.
Автор: Світлана Дубницька
Приймав у небі Бог людину,
Що мала скарби на землі:
Будинок, бізнес і машину
Та й гроші добрі немалі.
Прийшов до Бога гоноровий,
Трясе багатим гаманцем:
«Я, Боже, рай купить готовий!» —
Із перекошеним лицем.
— Я куплю Ангелів у небі,
Щоби співали лиш мені
Та, що захочу, по потребі
Все приносили із землі.
Я куплю сонце, вітер, зорі…
Для мене не існує меж.
Степи, ліси, велике море…
І соловейків куплю теж.
І перепродам потім людям,
За гроші буду видавать.
Схилився Бог в тяжкій зажурі
І став рахунки виставлять:
— За тих дітей, що обікрав ти,
Без ліків забирав життя,
І ти програв ганебно в карти,
А помирало десь дитя…
За тих, кого дурив ти підло
І обдурив, як тільки міг,
Що за лайно те паперове
Тобі вклонялися до ніг;
За хлопців, що тримають небо,
Без рук, без ніг і без життя,
Кому підтримки було треба,
Бо ж рятували майбуття.
За всіх, що скривдив ти до болю,
Порахував на папірцях –
Я розберуся тут з тобою.
Хай замордує тебе страх.
Купити небо! Ти, людино,
Нікчемний блазень і тупий,
Ти в вічнім пеклі в мене згинеш
І з дідьком станеш ти у стрій.
Розсердив Бога — ох, нікчема,
Трусився, бідний, як той кіт.
Вже зрозумів, що тут не в темі,
І почалапав у свій світ.
А Бог пішов до свого раю.
Там хлопець із війни прийшов,
Медалі важко протирає
І просить в Господа любов.
Щоб обгорнув любов’ю маму,
Що сиротою залишив,
Не полагодив стару браму
І вишню він не посадив,
Не одягнув сорочку чисту…
Він просить в небі каяття.
І не зберіг, хоч він старався,
Від Бога даного життя.
І Господь плакав: – Світе милий,
Хіба такого Я чекав?!
Що ж ви, жорстокі, наробили?..
І міцно воїна обняв.
Мораль одна: опам’ятайтесь,
Ніщо не вічне на землі.
І хлопців, люди, поважайте,
Що там вмирають на війні.
Автор: Світлана Дубницька
Re: Сюда поэзию кидайте.
Кульгавий світ, скалічений грошима,
Де правлять "блат", корупція, зв'язки,
Де совість залишилась за дверима,
А замість правди чуємо казки.
Спотворили життя задля розваги,
Й розпуста не рахується за гріх,
Лиш де-не-де, заради рівноваги,
Існує щирість, що дрібніша бліх.
І ледь помітно, вибилась довіра,
Зігнуло чесність, скорчило любов,
Але та заздрість, що лютіша звіра,
Топтала всі чесноти знову й знов.
І лиш надія стримує зневіру,
Від лиха закриваючи грудьми,
Коли припинимо казитися від жиру,
Ми зможем стати справжніми людьми!
15.08.24 р АЗ автор Ірина Вазерцева

Де правлять "блат", корупція, зв'язки,
Де совість залишилась за дверима,
А замість правди чуємо казки.
Спотворили життя задля розваги,
Й розпуста не рахується за гріх,
Лиш де-не-де, заради рівноваги,
Існує щирість, що дрібніша бліх.
І ледь помітно, вибилась довіра,
Зігнуло чесність, скорчило любов,
Але та заздрість, що лютіша звіра,
Топтала всі чесноти знову й знов.
І лиш надія стримує зневіру,
Від лиха закриваючи грудьми,
Коли припинимо казитися від жиру,
Ми зможем стати справжніми людьми!
15.08.24 р АЗ автор Ірина Вазерцева

Re: Сюда поэзию кидайте.
Старіє літо. Вже не до безсонь,
Де солов'ї п'янили ніч піснями.
Старіє... і з натруджениж долонь
Частує нас приспілими плодами.
Старіє літо. Медом повнить глек.
Ось-ось пов'яже перевеслом жито.
І з трепетом викохує лелек,
Дає їм сил за обрій полетіти.
Старіє літо. Сохне при межі
Тисячолистник з шапкою рябою.
Ще смаляться на сонечку вужі,
Де догорають свічі звіробою.
Старіє літо. Назбирало трав,
Всушило з липи квітоньки зірчасті.
І вже тужливо коник засюрчав
Там, де космей хмарки цвітуть димчасті.
Старіє літо. Соняха чоло
Стоїть поклоном сонцю золотому.
Гроза пере припилене село,
А літо стелить райдуги потому.
Старіє літо. Прилягло під тин —
Тамує спрагу соком із малини,
І кИдає сапфір в кущі ожин,
І чепурить під хатою жоржини.
Старіє літо. Вкоротило дні.
Щодня раніше йде відпочивати
На берег ставу, де в старім човні
Помежи хвиль лягає тихо спати.
Старіє літо. Вже не той танок,
Об камінці оббило ноги босі.
Старіє літо. Що не день — то крок
В таку звабливу златочубу осінь.
Ірина Голуб Красуляк

Де солов'ї п'янили ніч піснями.
Старіє... і з натруджениж долонь
Частує нас приспілими плодами.
Старіє літо. Медом повнить глек.
Ось-ось пов'яже перевеслом жито.
І з трепетом викохує лелек,
Дає їм сил за обрій полетіти.
Старіє літо. Сохне при межі
Тисячолистник з шапкою рябою.
Ще смаляться на сонечку вужі,
Де догорають свічі звіробою.
Старіє літо. Назбирало трав,
Всушило з липи квітоньки зірчасті.
І вже тужливо коник засюрчав
Там, де космей хмарки цвітуть димчасті.
Старіє літо. Соняха чоло
Стоїть поклоном сонцю золотому.
Гроза пере припилене село,
А літо стелить райдуги потому.
Старіє літо. Прилягло під тин —
Тамує спрагу соком із малини,
І кИдає сапфір в кущі ожин,
І чепурить під хатою жоржини.
Старіє літо. Вкоротило дні.
Щодня раніше йде відпочивати
На берег ставу, де в старім човні
Помежи хвиль лягає тихо спати.
Старіє літо. Вже не той танок,
Об камінці оббило ноги босі.
Старіє літо. Що не день — то крок
В таку звабливу златочубу осінь.
Ірина Голуб Красуляк

Re: Сюда поэзию кидайте.
Найгірша смерть сільської хати,
Коли подвір'я затиха...
Немає щось кому сказати,
Дитячий гомін не луна.
Повільно трави забирають
Відбитки стомлених слідів.
Сюди тепер не поспішають,
Вже й комин звик до холодів.
Холодна піч посеред хати,
Забутий аромат грибів.
Нема кому їх тут збирати,
Й палити вогник, щоб димів.
Десь серед трав згубились квіти,
Що їх садили навесні.
І по світах розбіглись діти,
Навіщо хата у селі...?
А в хаті фото чорно-білі,
В барвистих арках рушників.
Там бабця, ще в вінку весільнім,
І дід найкращий з женихів.
Стоїть велика синя лава,
Гостей чекає… та дарма.
Кому до неї тепер справа,
Був рід великий - вже нема.
Паркан вклонився тут доземно,
Хто ж його стане піднімать?
Тут тихо так, що аж нестерпно,
Нема кому і заспівать...
Колись тут пісню шанували,
Співали гучно, як могли.
Тут покоління колисали,
В колисці плетеній з лози.
А нині доживає хатка,
Вже свого віку до кінця.
Залишиться хіба, що згадка
Про двір дитинства, як взірця.

Коли подвір'я затиха...
Немає щось кому сказати,
Дитячий гомін не луна.
Повільно трави забирають
Відбитки стомлених слідів.
Сюди тепер не поспішають,
Вже й комин звик до холодів.
Холодна піч посеред хати,
Забутий аромат грибів.
Нема кому їх тут збирати,
Й палити вогник, щоб димів.
Десь серед трав згубились квіти,
Що їх садили навесні.
І по світах розбіглись діти,
Навіщо хата у селі...?
А в хаті фото чорно-білі,
В барвистих арках рушників.
Там бабця, ще в вінку весільнім,
І дід найкращий з женихів.
Стоїть велика синя лава,
Гостей чекає… та дарма.
Кому до неї тепер справа,
Був рід великий - вже нема.
Паркан вклонився тут доземно,
Хто ж його стане піднімать?
Тут тихо так, що аж нестерпно,
Нема кому і заспівать...
Колись тут пісню шанували,
Співали гучно, як могли.
Тут покоління колисали,
В колисці плетеній з лози.
А нині доживає хатка,
Вже свого віку до кінця.
Залишиться хіба, що згадка
Про двір дитинства, як взірця.

Re: Сюда поэзию кидайте.
Я люблю твою тишу ранкову...
Коли подихом ніжним Земля
Прокидається так світанково,
Обіймаючи світлом поля...
Я люблю твої кùлими з квітів.
Розмаїття волошок й кульбаб.
Коли в цьому примхливому світі
Ти малюєш палітрою барв.
Я люблю ці ліси з оксамитів.
Ті, що дихають в горах туманами.
Довгі хвилі доріг-серпантинів,
Що виблискують диво-загравами.
Я люблю ці дзеркàла річòк.
Мальовничі пагорби й кручі.
Вишиванки сакральний стіжок.
Голоси, ті дзвінкі і співучі.
Я люблю твої зоряні ночі.
Персеїди магічні дощі.
Громовиці від Зевса пророчі.
Прометеєві в серці вогні...
Я люблю тебе ніжно і палко.
Таку всю... До найменших дрібниць...
Світлих мрій обіймаю серпанком,
Теплим сяйвом вечірніх зірниць.
Я пишаюсь тобою, країно...
Ти багата на безліч скарбів.
Неповторна, моя Україно...
Сам Творець тобі бути велів...
Автор: Валентина Гусарова

Коли подихом ніжним Земля
Прокидається так світанково,
Обіймаючи світлом поля...
Я люблю твої кùлими з квітів.
Розмаїття волошок й кульбаб.
Коли в цьому примхливому світі
Ти малюєш палітрою барв.
Я люблю ці ліси з оксамитів.
Ті, що дихають в горах туманами.
Довгі хвилі доріг-серпантинів,
Що виблискують диво-загравами.
Я люблю ці дзеркàла річòк.
Мальовничі пагорби й кручі.
Вишиванки сакральний стіжок.
Голоси, ті дзвінкі і співучі.
Я люблю твої зоряні ночі.
Персеїди магічні дощі.
Громовиці від Зевса пророчі.
Прометеєві в серці вогні...
Я люблю тебе ніжно і палко.
Таку всю... До найменших дрібниць...
Світлих мрій обіймаю серпанком,
Теплим сяйвом вечірніх зірниць.
Я пишаюсь тобою, країно...
Ти багата на безліч скарбів.
Неповторна, моя Україно...
Сам Творець тобі бути велів...
Автор: Валентина Гусарова

Re: Сюда поэзию кидайте.
Передосінній жар. Передосіння спека.
І осінь вже стоїть близенько, не далеко.
І баба качани несе у темні сіни.
І кетяги гіркі звисають із калини.
Передосіння ніч, а далі вже осіння.
І буду знов просить у Господа спасіння,
І миру для землі, повернення з полону.
І буду щось робить поки не охолону.
Передосінній день. І роздуми про вічне.
Ми переходим знов це поле історичне,
Цю кляту боротьбу за право і свободу.
Ми маємо щодня життя у нагороду.
Але не всі... не всі. Не всі тут виживають.
Та навіть із могил хоробрі стрій тримають.
Та навіть боягуз боїться вже не дуже,
І коли дрон летить, він далі "дошку струже".
Передосінній час збирає все до купи.
І торохтять вози, і гупають вже ступи.
І гріє боки дід, і косить картоплИсько,
Бо осінь вже ось-ось, бо жовте листя близько.
А ми плануєм день, лиш день і більш нічого.
І, може він останній для дідуся старого,
Для хлопця на "нулі", для дівчини в береті.
І знов чиясь душа не тут, а вже на злеті.
Така ось ця жара, такі її химери.
І все, як і колись, - у місті парки, сквери,
В селі річки, поля, і втома. Всюди втома.
І далі ця війна веде себе як вдома.
Г.Потопляк.


І осінь вже стоїть близенько, не далеко.
І баба качани несе у темні сіни.
І кетяги гіркі звисають із калини.
Передосіння ніч, а далі вже осіння.
І буду знов просить у Господа спасіння,
І миру для землі, повернення з полону.
І буду щось робить поки не охолону.
Передосінній день. І роздуми про вічне.
Ми переходим знов це поле історичне,
Цю кляту боротьбу за право і свободу.
Ми маємо щодня життя у нагороду.
Але не всі... не всі. Не всі тут виживають.
Та навіть із могил хоробрі стрій тримають.
Та навіть боягуз боїться вже не дуже,
І коли дрон летить, він далі "дошку струже".
Передосінній час збирає все до купи.
І торохтять вози, і гупають вже ступи.
І гріє боки дід, і косить картоплИсько,
Бо осінь вже ось-ось, бо жовте листя близько.
А ми плануєм день, лиш день і більш нічого.
І, може він останній для дідуся старого,
Для хлопця на "нулі", для дівчини в береті.
І знов чиясь душа не тут, а вже на злеті.
Така ось ця жара, такі її химери.
І все, як і колись, - у місті парки, сквери,
В селі річки, поля, і втома. Всюди втома.
І далі ця війна веде себе як вдома.
Г.Потопляк.


Re: Сюда поэзию кидайте.
Мамо,чуєш,іде зима...
Заморозки перші впали сиві.
Я вже,мамо,як ота земля-
Памороззю коси літа вкрили.
Мамо,бачиш,гинемо щодня.
КRров цідиться за свої кордони.
І немає світла,лиш пітьма...
І немає правди в тих законах.
І не відчуває горе,біль...
Той,хто платить за бали із sмертю.
Безпорадний плач ввіллється в гнів.
Каменіє ,мамо,від наруги серце.
Мамо,чуєш,ти хоч там спитай
Доки молодим тут помирати?
Доки дітям відлітати в рай ?
В нас в сльозах тут кожна третя мати.
Кого нам іще просить?
Чи на моніторі Божім нас не видно?
Може ця війна для Бога й мить,
Мить,де сім'ями летим в безодню.
Холодно,матусю,йде зима...
Лиш молитвою душа зігріла.
Заморозки впали,як журба.
Якби вся Україна посивіла...
Холодно...
Любов Кальцева
Молдавчук
20.10.2024 р.

Заморозки перші впали сиві.
Я вже,мамо,як ота земля-
Памороззю коси літа вкрили.
Мамо,бачиш,гинемо щодня.
КRров цідиться за свої кордони.
І немає світла,лиш пітьма...
І немає правди в тих законах.
І не відчуває горе,біль...
Той,хто платить за бали із sмертю.
Безпорадний плач ввіллється в гнів.
Каменіє ,мамо,від наруги серце.
Мамо,чуєш,ти хоч там спитай
Доки молодим тут помирати?
Доки дітям відлітати в рай ?
В нас в сльозах тут кожна третя мати.
Кого нам іще просить?
Чи на моніторі Божім нас не видно?
Може ця війна для Бога й мить,
Мить,де сім'ями летим в безодню.
Холодно,матусю,йде зима...
Лиш молитвою душа зігріла.
Заморозки впали,як журба.
Якби вся Україна посивіла...
Холодно...
Любов Кальцева
Молдавчук
20.10.2024 р.

Re: Сюда поэзию кидайте.
Давно було - мели сніги
І тліли дрова в грубці.
І котик терсь біля ноги
В своїй пухнастій шубці.
І вітер в сіни задував
Крізь щілину, що збоку.
І сніг під Місяцем блищав
І падав в ніч глибоку.
Давно було, вже й не згадать -
Солома, січка, коні.
І в хаті тиша, благодать
І кварта на ослоні,
Відро з водою, два прачі,
Три миски, одне деко.
І блимало аж дві свічі,
Та видно недалеко.
Під грубкою сидить Юрко,
На полику - Ярина.
А поруч з нею кіт Мурко
І баба Харитина.
Киплять галушки в казані
І запах від цибулі.
Годинник прямо на стіні
І подушки на стулі.
Зимову пісню завива
Не вовк, а хуртовина.
Спасибі, Боже, що жива -
Шепоче Харитина.
Спасибі за Твої дари,
За хліб і за водицю.
І Бог заходить у двори
І ріже паляницю.
І крихти падають на стіл.
І я їх всі збираю.
І у кошарі стоїть віл
Той, що вернувсь із гаю.
І впали в пелену сніги,
Дві крихти із обруса.
Чекають люди і боги
На Рождество Ісуса.
Г. Потопляк.

І тліли дрова в грубці.
І котик терсь біля ноги
В своїй пухнастій шубці.
І вітер в сіни задував
Крізь щілину, що збоку.
І сніг під Місяцем блищав
І падав в ніч глибоку.
Давно було, вже й не згадать -
Солома, січка, коні.
І в хаті тиша, благодать
І кварта на ослоні,
Відро з водою, два прачі,
Три миски, одне деко.
І блимало аж дві свічі,
Та видно недалеко.
Під грубкою сидить Юрко,
На полику - Ярина.
А поруч з нею кіт Мурко
І баба Харитина.
Киплять галушки в казані
І запах від цибулі.
Годинник прямо на стіні
І подушки на стулі.
Зимову пісню завива
Не вовк, а хуртовина.
Спасибі, Боже, що жива -
Шепоче Харитина.
Спасибі за Твої дари,
За хліб і за водицю.
І Бог заходить у двори
І ріже паляницю.
І крихти падають на стіл.
І я їх всі збираю.
І у кошарі стоїть віл
Той, що вернувсь із гаю.
І впали в пелену сніги,
Дві крихти із обруса.
Чекають люди і боги
На Рождество Ісуса.
Г. Потопляк.

Re: Сюда поэзию кидайте.
..
Були зими.. мерзли спини,
морози тріщали.. а сніги під самі
вікна хати замітали!
Запряже буває батько кобилу у сани,
їздить ними до весни.. поки сніг розтане!
А до Різдва і до Миколи кабани кололи.
Салтісони начиняли, стегно запікали..
А домашню ковбасу смальцем заливали.
Булькотіла на плиті картопля хомнячка*,
а у печі, в баняку, пріла жирна качка!.
І колядки та щедрівки весело лунали!
Жило щастя разом з нами, і горя не знали!
Нині з нашого села утекла його душа...
Ні корови, ні свині, лиш дві курки у хліві...
Та і зими вже не ті...
Де червоні снігурі?.. Де бабусі снігові?..
... З парасолькою.. в плащі..
кожен день ідуть дощі...
Я бажаю всім сповна, щоб закінчилась війна!.. Щоб не лились ріки крові!
Миру, щастя всім й любові!..
Та ще теплі дні грядуть: наші душі
розцвітуть!.. Весна сонячна прийде,
мир на крилах принесе!..
Руслан Мисник
* Хомнячка - варена картопля, товчена з маком.

морози тріщали.. а сніги під самі
вікна хати замітали!
Запряже буває батько кобилу у сани,
їздить ними до весни.. поки сніг розтане!
А до Різдва і до Миколи кабани кололи.
Салтісони начиняли, стегно запікали..
А домашню ковбасу смальцем заливали.
Булькотіла на плиті картопля хомнячка*,
а у печі, в баняку, пріла жирна качка!.
І колядки та щедрівки весело лунали!
Жило щастя разом з нами, і горя не знали!
Нині з нашого села утекла його душа...
Ні корови, ні свині, лиш дві курки у хліві...
Та і зими вже не ті...
Де червоні снігурі?.. Де бабусі снігові?..
... З парасолькою.. в плащі..
кожен день ідуть дощі...
Я бажаю всім сповна, щоб закінчилась війна!.. Щоб не лились ріки крові!
Миру, щастя всім й любові!..
Та ще теплі дні грядуть: наші душі
розцвітуть!.. Весна сонячна прийде,
мир на крилах принесе!..
Руслан Мисник
* Хомнячка - варена картопля, товчена з маком.

Re: Сюда поэзию кидайте.
Минає рік, і дні, і ночі,
Щасливі миті та сумні.
Благаю, щоб в Новому році
Ніхто не гинув на війні.
Щоб мир прийшов в мою країну,
Заколосилися поля,
Щоб не снаряди, а зернини
Приймала матінка — земля.
Щоб всі були живі й здорові,
Ніхто б не плакав, не хворів,
Щоб не було ні сліз, ні крові,
Ні злих і підлих ворогів.
Під мирним небом України
Сади вишневі хай цвітуть,
А у закохані родини
Лелеки діток принесуть!
Останні дні старого року…
Можливо, був він не такий…
Тож хай добробут, мир і спокій
Нам подарує рік Новий!
Щасливі миті та сумні.
Благаю, щоб в Новому році
Ніхто не гинув на війні.
Щоб мир прийшов в мою країну,
Заколосилися поля,
Щоб не снаряди, а зернини
Приймала матінка — земля.
Щоб всі були живі й здорові,
Ніхто б не плакав, не хворів,
Щоб не було ні сліз, ні крові,
Ні злих і підлих ворогів.
Під мирним небом України
Сади вишневі хай цвітуть,
А у закохані родини
Лелеки діток принесуть!
Останні дні старого року…
Можливо, був він не такий…
Тож хай добробут, мир і спокій
Нам подарує рік Новий!
Кто сейчас на конференции
Сейчас этот форум просматривают: Bing [Bot] и 14 гостей