Про жири і їжу .

Свідомий
Сообщения: 49833
Зарегистрирован: Май 5, 2021, 7:06 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Свідомий »

Вершкове масло: міфи та факти щодо користі цього молочного продукту

Изображение

Вершкове масло – це продукт, що знайомий нам всім з дитинства своїм ніжним та молочним смаком, але чи приносить він лише користь для нашого здоров’я?
Про це розповідає Еспресо.

Вершкове масло — це твердий або напівтвердий жирний продукт, який отримують з молочних вершків. Це популярний інгредієнт у кулінарії, що використовується для приготування різноманітних страв, від солодких до солоних. Він має насичений смак і традиційно використовується для покращення текстури продуктів у багатокомпонентних кулінарних шедеврах. Або його споживають самостійно, як намазку на хліб.

Історія походження вершкового масла налічує тисячоліття і пов'язана із заселенням різних культур та розвитком технік обробки молока. Вживання молока та його продуктів, таких як масло, було властивим різним античним цивілізаціям. Ще в Середньому Сході та в Єгипті люди використовували певні способи заквашування молока для отримання вершкового масла. У середньовіччі виробництво вершкового масла стало більш поширеним в Європі. Зазвичай, цей продукт виготовляли вдома, а масло використовували як консервант для зберігання продуктів.

Існує багато видів вершкового масла, які можуть відрізнятися за складом, методом виробництва чи призначенням. До основних, які ми можемо побачити на полицях супермаркетів відносять:

Солодковершкове — найпоширеніший тип вершкового масла, який виготовляється зі пастеризованих молочних вершків. Воно має природний солодкуватий смак.
Кисловершкове — це масло, що виготовляється за рахунок додавання закваски до пастеризованих вершків перед виробництвом. Може надати продукту виражений смак та аромат.
Органічне (Organic Butter) — виробляється з молока, яке відповідає стандартам органічного виробництва.
Топлене (пряжене) масло — це вид масла, яке виготовляють тривалим нагріванням, аби видалити з нього молочний білок, воду та цукор. Цей процес дозволяє вдосконалити смак та збільшити масову частку жиру до 99.8%.
Відповідно до норм стандарту ДСТУ 4399:2005, за масовою часткою жиру вершкове масло поділяють на: бутербродне (жирністю 61,5-72,4%), селянське (жирністю 72,5-79,9%), екстра (жирністю 80-85% ), топлене (жирністю від 99.8%).

Однак, важливо розуміти принципову різницю. На упаковці продукту має бути зазначено саме «масло», а не «суміш рослинно-вершкова» та інше. Адже часто під цими назвами представляють продукти суміші – спреди та маргарин.

Маргарин, на відміну від якісного масла, виготовляється з рослинних олій, часто шляхом гідрогенізації. Тобто, не має нічого спільного з молочною продукцією.

Основні компоненти вершкового масла

Як було зазначено раніше, масло складається в основному з жирів, які виділяються з вершкового молока. «Що ж складає ту решту масла, що не є жиром? А та чудова решта масла представляє собою так звану плазму масла — вона складається із білків молока, води, лактози (молочного цукру), мінеральних солей, молочної кислоти та водорозчинних вітамінів. Отже чим більше плазми, тим менша жирність масла та навпаки, і це є абсолютно нормально», - зазначають спеціалісти порталу Microbiya.

Основну масу масла складають тригліцериди та інші види жирних кислот, таких як олеїнова, пальмітинова та стеаринова кислоти. Ці кислоти визначають характеристики та властивості масла. Також, важливими компонентами є вітаміни, що містяться в вершковому маслі у значних кількостях, особливо це стосується вітаміну А та D, що розчинені в жирах. І звісно, холестерин і фосфоліпіди.

Важливо враховувати, що склад вершкового масла може змінюватися в залежності від регіону та технології виробництва, але основні фізико-хімічні властивості мають залишатися незмінними.

Изображение

Чи справді вершкове масло шкодить здоров’ю?

Про те, що вершкове масло шкодить здоров’ю заговорили ще на початку 20 століття. Тоді, через збільшення людей з хворобами серцево-судинної системи, вчені зацікавилися даною темою та почали проводити дослідження. Спеціалісти виявили, що значна кількість осіб, які мали захворювання серця, вживали вершкове масло. Тоді і припустили, що з цим продуктом пов’язані хвороби. Адже в своєму складі воно містить холестерин та насичені жири, які сприяють утворенню холестеринових бляшок на стінках артерій та інших проблем серця.

У 2016 році вченими була опублікована стаття на сайті National Library of Medicine, відповідно до якої, вони не виявили переконливих доказів про зв'язок між споживанням масла і збільшенням ризику серцево-судинних захворювань. І дотепер диспути та дослідження на дану тему продовжуються.
Важливо враховувати, що не всі насичені жири є однаково шкідливими, існують такі, що мають позитивний вплив на організм. Холестерин також буває різним, так «хороший» HDL-холестерин може виводити «поганий» LDL-холестерин з артерій та судин. До того ж, в маслі є поліненасичені жирні кислоти (наприклад, Омега-3 та Омега-6), що покращують роботу серця.

Тому, загальна рекомендація полягає в тому, щоб зберігати баланс між споживання масла, особливо, якщо є особистий ризик серцево-судинних захворювань. Зазвичай, нормою вважають близько 10-30 г масла на добу, однак AHA (Американська асоціація серця) вказує добову норму в насичених жирах на рівні 13 г, при нормі раціону в 2000 калорій.

Изображение

Головні переваги споживання вершкового масла

Вершкове масло може приносити користь багатьом органам та системам організму. Зокрема, воно може бути корисним для шкіри, волосся та нігтів, оскільки містить вітаміни та жирні кислоти, які сприяють їхньому здоров'ю. Також, масло може позитивно впливати на зорову систему, оскільки містить вітамін А, що важливий для здоров'я очей.

Враховуючи здоровий баланс у споживанні, вершкове масло може також входити до раціону як джерело енергії та жирів, необхідних для функціонування організму.

Відмінне джерело вітамінів
Як вже зазначали раніше, вершкове масло містить вітамін А, який є життєво важливим для здоров'я, особливо для підтримання нормального функціонування очей, шкіри та імунної системи.

Також, масло може містити вітамін D, що корисний для підтримки здоров'я кісток та зубів, сприяє регуляції рівню кальцію та фосфору в організмі для забезпечення нормальної функції м'язів, нервової системи та імунітету.

Запобігає виникненню раку
Вершкове масло містить антиоксиданти, що допомагають захищати клітини від шкідливого впливу вільних радикалів. Вони можуть спричиняти окислення клітин та тканин, що своєю чергою, призводить до старіння та розвитку різних захворювань, включаючи серцево-судинні захворювання та рак.

Антиоксиданти в вершковому маслі допомагають у боротьбі з окислювальним стресом та забезпечують певний захист від вільних радикалів.

Допомагає боротися із запаленнями в організм та підтримує енергетичний баланс
Вершкове масло може мати протизапальні властивості, завдяки вмісту кислот - омега-3 і омега-6. Ці жирні кислоти відіграють роль у регулюванні запальних процесів в організмі.

Коштом великої калорійності та корисних жирів, вершкове масло надовго насичує організм та слугує відмінним джерелом енергії. Адже, в залежності від кількості жиру, масло може мати різну енергетичну цінність, однак в 1 г продукту приблизно 7,5 калорій.
Свідомий
Сообщения: 49833
Зарегистрирован: Май 5, 2021, 7:06 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Свідомий »

Свідомий
Сообщения: 49833
Зарегистрирован: Май 5, 2021, 7:06 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Свідомий »

Свідомий
Сообщения: 49833
Зарегистрирован: Май 5, 2021, 7:06 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Свідомий »

Согласно исследованию, проведенному в Лаборатории поведения и мозга Миланского университета лингвистики и коммуникации, употребление макаронных изделий может улучшить настроение, сообщает Sports.kz со ссылкой на Belnovosti.by.

В исследовании приняли 40 человек в возрасте от 25 до 55 лет, у которых измерялись физические, неврологические и психические параметры во время употребления макарон.

Полученные данные сравнивались с реакцией на прослушивание любимых песен и просмотр спортивных соревнований.

Результаты показали, что употребление макаронных изделий более эффективно «активизировало когнитивные процессы в памяти».

Также прием пищи, состоящий из макарон, помогал испытуемым вспомнить забытую информацию (правда, характер воспоминаний не уточняется).

Кроме этого, макароны также «переплюнули» музыку и спорт как источник положительных эмоций.

В качестве критерия ученые выбрали выражение лица участников исследования.

Это позволило Винченцо Руссо, занимающему должность профессора кафедры нейромаркетинга в Университете IULM, заявить, что «макароны и счастье — это одно».
Свідомий
Сообщения: 49833
Зарегистрирован: Май 5, 2021, 7:06 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Свідомий »

Улыбашка
Модератор чата
Модератор чата
Сообщения: 8177
Зарегистрирован: Май 23, 2021, 6:35 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Улыбашка »

Свідомий писал(а): Ноябрь 26, 2023, 2:48 pm
У бабушки был.
Вкусно!
Свідомий
Сообщения: 49833
Зарегистрирован: Май 5, 2021, 7:06 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Свідомий »

Свідомий
Сообщения: 49833
Зарегистрирован: Май 5, 2021, 7:06 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Свідомий »

Топ 7 круп: рассказываем о полезных блюдах на каждый день

Крупы – важная составляющая сбалансированного питания, поскольку они источник многих полезных веществ, необходимых нашему организму. Они богаты разнообразными микроэлементами, такими, как калий, магний, фосфор, кальций, и витаминами, прежде всего Е и группы В.

Коричневый и дикий рис
Богат калием и поэтому полезен для сердечно-сосудистой системы. Благоприятно действует на желудочно-кишечный тракт.

Гречка
В ней содержится медь, а также – флавоноиды, способствующие укреплению сосудов. Железо и медь способствуют синтезу гемоглобина, что служит профилактикой появления анемии.

Плющенная или цельная овсянка
Главная ценность такой каши – бета-глюкан. Это подвид клетчатки, поддерживающий длительное чувство насыщения. Овсянка содержит витамины А, В и Е, а также микро- и макроэлементы, такие как цинк, магний, кальций, фосфор, железо и другие.

Жемчужная крупа
Содержит много клетчатки. Преимуществом перловки является низкая калорийность, около 10% дневной нормы витамина В3 и около 30% дневной нормы селена. А еще калий и фосфор. Особенно полезна эта каша людям, страдающим диабетом.

Киноа
Эта псевдо зерновая крупа (на самом деле она принадлежит к листовым овощам) имеет высокое содержание белка, богата магнием, калием, медью и цинком. В ней содержатся витамины группы B, среди которых пиридоксин, тиамин, рибофлавин, фолиевая кислота, пантотеновая кислота, ниацин.

Ячменная крупа
Содержит аминокислоту лизин, которая оказывает сильное противовоспалительное действие, а также селен. Он очищает ткани печени и стимулирует выработку Т-веществ, которые защищают организм от онкологии.

Булгур
Помогает контролировать вес, так как содержит растительные волокна. Богат калием, который расширяет сосуды и тем самым понижает кровяное давление.

Дієтолог Наталія Самойленко
Свідомий
Сообщения: 49833
Зарегистрирован: Май 5, 2021, 7:06 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Свідомий »

Правда и мифы о картофеле – почему картошка не так вредна, как принято считать

🔴 Картошка богата углеводами, поэтому от нее набирают вес

🟢 В реальности, организму человека углеводы жизненно необходимы. Это главное «топливо» для мышц и незаменимый источник энергии.

Сам по себе картофель не является жирной пищей. Таковым его делает поджарка в большом количестве масла, а также использование вредных соусов.

🔴 У картошки очень высокий гликемический индекс

🟢 Гликемический индекс – это не постоянное качество продукта. Он может меняться под влиянием различных факторов.

ГИ картофеля может зависеть от способа, времени и температуры приготовления, а также температуры, при которой пища потребляется.

Наименьшим ГИ обладает картофель, сваренный до состояния аl dente и оставленный в кастрюле «дойти» до готовности.

🔴 Содержащийся в картошке крахмал вреден

🟢 Согласно исследованию, проведенному в 2020 году LWT (официальный журнал Международного союза пищевых наук и технологий), отварной картофель создает медленно усваиваемый и стойкий крахмал.

Поэтому потребляя картофель, вы дольше чувствуете сытость, можете не перекусывать между приемами пищи и не волноваться за здоровье кишечника.

🔴 В картошке есть только крахмал

🟢 На самом деле картошка – кладезь необходимых организму витаминов и минералов. В картофеле содержатся:

🥔 белки, обеспечивающие организм 14 из 20 необходимых аминокислот;

🥔 калий для расширения сосудов и регуляции давления;

🥔 фосфор, железо, кальций, цинк и магний, которые благотворно влияют на состав костной ткани и важны для производства коллагена, здоровья суставов и хрящей;

🥔 витамины В1, В2, В5, В6, В9, В12, C, D, Е, Н и К;

🥔 клетчатка для активации метаболизма и понижения уровня холестерина;

🥔 холин для поддержания здорового сна, укрепления памяти, улучшения способностей к обучению.
Свідомий
Сообщения: 49833
Зарегистрирован: Май 5, 2021, 7:06 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Свідомий »

Внимание на упаковку – рассказываем как определить вредные для здоровья ультра-обработанные продукты

🟢 Продуктовый спектр
Продукты питания по степени обработки делятся на несколько категорий:
🥦 минимально обработанные: продукты растительного или животного происхождения с минимальными изменениями. Овощи, фрукты, яйца, мясо, молоко.
🍳кулинарно-обработанные: в их состав входят растительное масло, специи, сахар, соль.
🥫обработанные: содержат несколько ингредиентов, но можно легко опознать исходные продукты природного происхождения. Хумус, томатный сок, бекон.
🍟 ультра-обработанные: прошли через несколько этапов производства и являют собой смесь промышленных ингредиентов.

🔴 Признаки ультра-обработанных продуктов
1️⃣ Длинный список ингредиентов
Помимо базовых составляющих в нем будет множество различных компонентов.

2️⃣ Пищевые добавки
Красители придают привлекательный вид, загустители, стабилизаторы и эмульгаторы улучшают текстуру, консерванты обеспечивают длительный срок хранения.

3️⃣ Сахар и подсластители
На этикетках указаны кукурузный сироп, тростниковый сахар, солодовый сироп или патока.

4️⃣ Ингредиенты на «-оза»
Сахароза, мальтоза, декстроза, фруктоза или глюкоза – это другие названия сахаров.

5️⃣ Искусственные подсластители
Даже на этикетках несладких продуктов ищите аспартам, сукралозу, ацесульфам-К, сахарин. Их добавляют, чтобы замаскировать неприятный вкус консервантов.

6️⃣ Опасный маркетинг
Позиционированные как «здоровое питание» сухие завтраки, мюсли, ароматизированные йогурты, протеиновые батончики относятся к ультра-обработанным продуктам.

7️⃣ Растворимые и ароматизированные сорта
Замените овсянку быстрого приготовления овсяной крупой, а фруктовый йогурт - натуральным. И сами добавьте к ним любимые фрукты, орехи или мед.

8️⃣ Домашнее воспроизведение
Есть ли на вашей кухне все составляющие продукта (включая добавки)? Если нет – лучше отказаться от покупки.
Свідомий
Сообщения: 49833
Зарегистрирован: Май 5, 2021, 7:06 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Свідомий »

Сколько воды нужно пить в день: рассказываем об исследовании с помощью ядерных методов

В Сети можно встретить информацию, что нужно пить 8 стаканов в день. Но ряд исследователей утверждает, что пить нужно меньше. По их словам 2-3 л. в день — это скорее маркетинговый слоган.

Изучение водного обмена
Международная группа ученых с помощью данных, собранных посредством ядерного метода анализа воды с двойной меткой, изучала водный обмен. Он означает количество воды, которое использует живой организм в течение дня.

Несмотря на тесную взаимосвязь понятий, водный обмен не равен потребности организма в воде, поскольку мы также получаем жидкость из воздуха через кожу, а также вместе с пищей, которую едим.

Были изучены данные о содержании воды в организме и метаболическом обмене 5604 человек в возрасте от восьми дней до 96 лет из 23 стран с развитой и развивающейся экономикой.

Исследование показало, что ежедневная цифра потребления воды может составлять 1,5 л для мужчин и 1,3 л для женщин, и зависеть от многих факторов, таких как вес, возраст и даже место проживания.

Вода — не единственный источник жидкости
По словам ученых, питьевая вода составляет примерно от половины до 40% водного обмена. Мы получаем воду вместе с пищей, и наш организм сам также производит некоторое количество воды в процессе энергетического метаболизма.

«Если вы умножите водный обмен примерно на 0,4, то, возможно, получите ответ на вопрос, сколько воды нужно пить в течение дня, хотя это зависит от того, что вы едите», — отмечает Йосуке Ямада из института биомедицинских инноваций, здоровья и питания Японии.

По словам профессора Университета Дьюка Германа Понтцера, лучший способ отслеживать количество воды, которую нужно пить каждый день — это прислушиваться к своему организму.
Свідомий
Сообщения: 49833
Зарегистрирован: Май 5, 2021, 7:06 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Свідомий »

Сильный антиоксидант и улучшает память - о пользе клубники

Начинается сезон сладкой и душистой клубники. Эта ягода содержит в себе много витаминов, но некоторым людям стоит лакомиться ею с осторожностью.

Польза клубники
🍓Содержит антиоксиданты - витамины A и C. Они снижают риск сердечно-сосудистых заболеваний, подавляют образование «плохого» холестерина, улучшают давление, снижают риск тромбоза.
🍓Богата витаминами РР, В, Е, К, клетчаткой, каратиноидами, яблочной кислотой.
🍓Кладезь микроэлементов: магния, цинка, натрия, железа, кальция, меди.
🍓Благодаря фолиевой кислоте полезна при анемии.
🍓Содержит эллаговую кислоту и антоцианы, которые предотвращают воспалительные процессы в организме.
🍓Низкокалорийная и разрешена при диете и диабете (только не с сахаром и не в шоколаде).
🍓Способствует детоксикации (очищению) организма.
🍓Богата флавоноидами, особенно антоцианидины, а значит улучшает когнитивные свойства и укрепляет память, предупреждает развития таких болезней, как деменция.
🍓Из-за высокого содержания марганца полезна для нормальной работы нервной системы, здоровья мозга, формирования костной ткани и свертывания крови.

Противопоказания
🔻Является сильным аллергеном.
🔻Из-за обилия фруктовой кислоты можно потреблять в ограниченном количестве при гастрите, язве, цистите и болезнях почек.
🔻Может содержать пестициды, которыми ягоды обрабатывают для скорейшего дозревания и сохранности при транспортировке.

Как в домашних условиях проверить ягоду на наличие химикатов?
🔺Обратите внимание на внешний вид: черные пятна - признак наличия селитры, слишком крепкая, ягода без аромата - избыток пестицидов.
🔺Если после мытья нет сока, а ягода такая же твердая значит, нашпигована химикатами.
🔺Разрежьте клубнику пополам и приложить к салфетке - хорошая ягода оставит яркий большой след.
🔺Не покупайте очень раннюю клубнику, а перед употреблением тщательно мойте.
Свідомий
Сообщения: 49833
Зарегистрирован: Май 5, 2021, 7:06 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Свідомий »

ЧОМУ ВАЖЛИВО ОБМЕЖИТИ ЖИРИ ПРИ ПОХУДАННІ?

Маса твого тіла не залежить ні від інсуліну, ні від "швидких вуглеводів", ні від "нажерся на ніч". Маса твого тіла залежить насамперед від сумарноЇ калорійності твоєї їжі. Сьогодні ми не говоритимемо про продукти, а заглибимось всередину них, і пороздумуємо над речовинами, за рахунок яких їжа дає нам калорії.
Давай для початку декілька фактів. Кисломолочний сир з 9% жиру ВДВІЧІ калорійніший від його нежирного брата. Вдвічі! Мармурове жирне м'ясо в 2,5 рази калорійніше від нежирної телятини. Чистий жир (олія) більш як в два рази калорійніший від чистого вуглеводу (цукор).
Як гадаєш, підпищик, чому організм зберігає довгострокові запаси енергії в тілі саме у вигляді жиру? Він не хоче щоб ти був пі#дато-струнким? Ні, йому просто вигідно мати запаси калорій на випадок голодних часів, але щоб ці запаси не важили багато і не робили тебе надміру об'ємним і незграбним, аби ти не став ситним обідом для швидших і спритніших організмів з гострими кігтями та іклами. Чому саме жир? Тому що жир - то дуже щільно упакована енергія. Саме тому в кілограмі олії 9000 калорій, тоді як в кілограмі цукру всього 4000. І це не просто наукові цікавинки, які я тобі розказую, щоб зробити статтю "насиченою". Ні, я хочу щоб ти схопив суть: жири більш як два рази калорійніші від вуглеводів, і це впливає дуже багато на що з точки зору похудання.

ВПЛИВ 1 - СПОЧАТКУ КАЛОРІЇ ТРЕБА ЗСВОЇТИ
Помічав, що після споживання їжі стає тепліше, навіть якщо ти не наминав матусин борщ щойно стягнутий з плити? Це відбувається тому, що організм спалює калорії, щоб засвоїти твій обід. Калорії горять і гріють твоє тіло. Якщо ти з'їсиш 100 калорій у вигляді печеної картоплі (ням!), організм буде змушений до 10 калорій спалити, щоб засвоїти картопляні вуглеводи, якщо ж ти отримаєш ті ж калорії у вигляді жиру, то організм спалить лише до 3 калорій [1]. В три рази менше! Одна з причин такої несправедливості - це, знову ж таки, калорійність жиру. Жилудочно-кишечний тракт (ЖКТ) - це не майстер на автосервісі, який виставляє тобі чек відповідно до вартості твого авто. ЖКТ жири розщепив до простих одиниць, далі склав до купи і пустив у вигляді хіломікрона в лімфосистему. Йому пофіг на калорійність жиру. Він розщеплює до молекул, а не до калорій.
Хоча практичне значення різниці в енерготратах на засвоєння жирів і вуглеводів не таке вже й суттєве: якщо порівняти низьковуглеводу і низькожирову дієту, то при низькожировій дієті ти спалюватимеш на якихось 40 калорій більше, щоб засвоїти свою їжу. Хоча 40 калорій - це майже кілометр пройденої дистанції (яка відстань від твоєї хати до магазину з твоїм улюбленим пивом?).

ВПЛИВ 2 - А ЖИР СИТНИЙ?
При похуданні бути ситим - надважливе завдання, бо якщо підпищик не наїдається на одній дієті... він сяде на дві одночасно. Калорійність продуктів - один з важливих факторів ситості, бо чим калорійніший продукт, тим меншу його кількість терба ум'яти, щоб отримати певну кількість калорій. Візьмемо, до прикладу, той же жирний і нежирний кисломолочний сир на 300 калорій. Першого вийде 180 грамів, другого - 400. І цих 180 або 400 грамів провізії опиняться в твоєму жилудку. І як гадаєш, від якої кількості більше розтягнеться жилудок? Чим більше їжі - тим більше розтяг жилудка, і як результат активація механорецепторів в мускулатурі цього харчового мішка, і передача по нервах у стовбур мозку інформацію на мові нервових імпульсів, що перекладається на солов'їну як: "В жилудок попало аж 400 мілілітрів їжі. Будь-ласка, скоригуй відчуття голоду і насичення відповідно, щоб його не розірвало і їжа не порозтікалась по кишках - бух-бах-ба-бах!".
Ти скажеш, що це чудова умоглядна модель, але чи підтверджують її експериментальні дані? Підтверджують, підпищик...
В 1988 році люди в білих лабораторних халатах провели вельми цікавий експеримент: всадили піддослідним в жилудок кульку, наповнили її водою, і запросили нещасних з стороннім предметом в жилудку до столу. І шо ти думаєш? Піддослідні з "водяною кулькою" в жилудку з'їдали менше [2]. Як рукавичка не може вмістити в себе всіх лісових звірів, так і в жилудок ти не зможеш напхати цілий баняк вареників.
В культовому експерименті 1995 року було показано чітку закономірність: чим більше в продукті жиру - тим менш він ситний [3]. А науковий консенсус на даний момент щодо ситності макронутрієнтів наступний: білки найбільш ситні, жири найменситні, вуглеводи посерединці [4].
Мало, підпищик?
Коли вчені в 2000 році проаналізуви 16 (!) експериментів, в яких людей просили просто зменшити споживання жиру, без обмежень в кількості їжі, люди з'їдали менше калорій і худнули [5]. Вони худнули, не обмежуючи себе ні в їжі, ні в калоріях, вони просто зменшили в своєму раціоні найкалорійнішу речовину - жир.
В одному з таких експерименті піддослідним зменшили кількість жиру до 15% від калорійності, дозволивши їсти скільки їм хочеться до комфортної ситості (ad libitum), і піддослідні несвідомо для себе почали їсти на 290 калорій менше, що призвело до зменшення маси тіла на 4 кілограми за 3 міцяці [6]. При тому, що піддослідних просили не намагатись худнути, не тренуватись з цією метою, не обмежувати себе в їжі. Вони просто обмежили жири.

ВПЛИВ 3 - ЖИР РОБИТЬ ЇЖУ ГІПЕРСМАЧНОЮ
Більшість їжі, перед якою ми не можемо встояти, містить в собі купу жиру, бо наше тіло шаленіє не перед шедеврами мішленівських ресторанів, а від концентрату калорій. Майже вся гіперсмачна їжа - це комбінація вуглеводів з жиром: бургер, картопля фрі, чіпси. Більшість найсмачніших солодощів - це не цукор, а цукор з жиром: шоколад, вафлі, морозиво, тістечка - це все цукор + жир. І коли ми зменшуємо споживання жиру, ми не можемо обійти таку їжу стороною, ми її вимушені обмежити. Менш жирна їжа - менш смачна, нею не хочеться заїдати стрес, жвати її з нудьги, перед тєлєком чи за компанію. Більше ситості і менше спокус на низькожировій дієті - от чому люди худнули в експериментах, не маючи такого наміру.
НЕ РОБИ ДУРАЦЬКИХ ВИСНОВКІВ
1. Вітя не стверджує, що його підпищик обов'язково схудне, якщо обмежить себе в жирах. Не стверджує, бо знає свого ізваротлівава підпищика, який як річкова вода, яка прагне попасти в море і завжди знайде собі шлях до нього, так і підпищик знайде шлях до калорійної їжі, замінивши сало і ковбасу на зефір, мед і круасани.
2. Вітя не пропонує виключити жири. По-перше, безжирова дієта вкрай одноманітна (фрукторіанство чи шо?) і несмачна. По-друге, є незамінні омега-3 жирні кислота: альфа-ліноленова, ейкозапентаєнова і докозагексаєнова, які мусять поступати в тіло з їжею (жирна морська риба, жирна рослинна їжа).
ВИСНОВОК В ТРЬОХ СЛОВАХ

Хочеш схуднути - обмеж себе в жирній їжі, це просто здоровий глузд. Але не виключи, просто обмеж.
Всьо.
Віктор Мандзяк - той, що силкується пізнати реальність
ЛІТЕРАТУРА:
1. Thermic effect of food and sympathetic nervous system activity in humans (Tappy, 1996)
2. Gastric distension and gastric capacity in relation to food intake in humans (Geliebter, 1988)
3. A satiety index of common foods (Holt, 1995)
4. Energy density of foods: effects on energy intake (Stubbs, 2000)
5. The role of low-fat diets in body weight control: a meta-analysis of ad libitum dietary intervention studies (Astrup, 2000)
6. Roles of Leptin and Ghrelin in the Loss of Body Weight Caused by a Low Fat, High Carbohydrate Diet (Weigle, 2003)
Аватара пользователя
Плохой танцор
Основатель
Сообщения: 7251
Зарегистрирован: Ноябрь 21, 2022, 2:09 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Плохой танцор »

Свідомий писал(а): Август 28, 2024, 8:29 am ЧОМУ ВАЖЛИВО ОБМЕЖИТИ ЖИРИ ПРИ ПОХУДАННІ?

Маса твого тіла не залежить ні від інсуліну, ні від "швидких вуглеводів", ні від "нажерся на ніч". Маса твого тіла залежить насамперед від сумарноЇ калорійності твоєї їжі. Сьогодні ми не говоритимемо про продукти, а заглибимось всередину них, і пороздумуємо над речовинами, за рахунок яких їжа дає нам калорії.
Давай для початку декілька фактів. Кисломолочний сир з 9% жиру ВДВІЧІ калорійніший від його нежирного брата. Вдвічі! Мармурове жирне м'ясо в 2,5 рази калорійніше від нежирної телятини. Чистий жир (олія) більш як в два рази калорійніший від чистого вуглеводу (цукор).
Як гадаєш, підпищик, чому організм зберігає довгострокові запаси енергії в тілі саме у вигляді жиру? Він не хоче щоб ти був пі#дато-струнким? Ні, йому просто вигідно мати запаси калорій на випадок голодних часів, але щоб ці запаси не важили багато і не робили тебе надміру об'ємним і незграбним, аби ти не став ситним обідом для швидших і спритніших організмів з гострими кігтями та іклами. Чому саме жир? Тому що жир - то дуже щільно упакована енергія. Саме тому в кілограмі олії 9000 калорій, тоді як в кілограмі цукру всього 4000. І це не просто наукові цікавинки, які я тобі розказую, щоб зробити статтю "насиченою". Ні, я хочу щоб ти схопив суть: жири більш як два рази калорійніші від вуглеводів, і це впливає дуже багато на що з точки зору похудання.

ВПЛИВ 1 - СПОЧАТКУ КАЛОРІЇ ТРЕБА ЗСВОЇТИ
Помічав, що після споживання їжі стає тепліше, навіть якщо ти не наминав матусин борщ щойно стягнутий з плити? Це відбувається тому, що організм спалює калорії, щоб засвоїти твій обід. Калорії горять і гріють твоє тіло. Якщо ти з'їсиш 100 калорій у вигляді печеної картоплі (ням!), організм буде змушений до 10 калорій спалити, щоб засвоїти картопляні вуглеводи, якщо ж ти отримаєш ті ж калорії у вигляді жиру, то організм спалить лише до 3 калорій [1]. В три рази менше! Одна з причин такої несправедливості - це, знову ж таки, калорійність жиру. Жилудочно-кишечний тракт (ЖКТ) - це не майстер на автосервісі, який виставляє тобі чек відповідно до вартості твого авто. ЖКТ жири розщепив до простих одиниць, далі склав до купи і пустив у вигляді хіломікрона в лімфосистему. Йому пофіг на калорійність жиру. Він розщеплює до молекул, а не до калорій.
Хоча практичне значення різниці в енерготратах на засвоєння жирів і вуглеводів не таке вже й суттєве: якщо порівняти низьковуглеводу і низькожирову дієту, то при низькожировій дієті ти спалюватимеш на якихось 40 калорій більше, щоб засвоїти свою їжу. Хоча 40 калорій - це майже кілометр пройденої дистанції (яка відстань від твоєї хати до магазину з твоїм улюбленим пивом?).

ВПЛИВ 2 - А ЖИР СИТНИЙ?
При похуданні бути ситим - надважливе завдання, бо якщо підпищик не наїдається на одній дієті... він сяде на дві одночасно. Калорійність продуктів - один з важливих факторів ситості, бо чим калорійніший продукт, тим меншу його кількість терба ум'яти, щоб отримати певну кількість калорій. Візьмемо, до прикладу, той же жирний і нежирний кисломолочний сир на 300 калорій. Першого вийде 180 грамів, другого - 400. І цих 180 або 400 грамів провізії опиняться в твоєму жилудку. І як гадаєш, від якої кількості більше розтягнеться жилудок? Чим більше їжі - тим більше розтяг жилудка, і як результат активація механорецепторів в мускулатурі цього харчового мішка, і передача по нервах у стовбур мозку інформацію на мові нервових імпульсів, що перекладається на солов'їну як: "В жилудок попало аж 400 мілілітрів їжі. Будь-ласка, скоригуй відчуття голоду і насичення відповідно, щоб його не розірвало і їжа не порозтікалась по кишках - бух-бах-ба-бах!".
Ти скажеш, що це чудова умоглядна модель, але чи підтверджують її експериментальні дані? Підтверджують, підпищик...
В 1988 році люди в білих лабораторних халатах провели вельми цікавий експеримент: всадили піддослідним в жилудок кульку, наповнили її водою, і запросили нещасних з стороннім предметом в жилудку до столу. І шо ти думаєш? Піддослідні з "водяною кулькою" в жилудку з'їдали менше [2]. Як рукавичка не може вмістити в себе всіх лісових звірів, так і в жилудок ти не зможеш напхати цілий баняк вареників.
В культовому експерименті 1995 року було показано чітку закономірність: чим більше в продукті жиру - тим менш він ситний [3]. А науковий консенсус на даний момент щодо ситності макронутрієнтів наступний: білки найбільш ситні, жири найменситні, вуглеводи посерединці [4].
Мало, підпищик?
Коли вчені в 2000 році проаналізуви 16 (!) експериментів, в яких людей просили просто зменшити споживання жиру, без обмежень в кількості їжі, люди з'їдали менше калорій і худнули [5]. Вони худнули, не обмежуючи себе ні в їжі, ні в калоріях, вони просто зменшили в своєму раціоні найкалорійнішу речовину - жир.
В одному з таких експерименті піддослідним зменшили кількість жиру до 15% від калорійності, дозволивши їсти скільки їм хочеться до комфортної ситості (ad libitum), і піддослідні несвідомо для себе почали їсти на 290 калорій менше, що призвело до зменшення маси тіла на 4 кілограми за 3 міцяці [6]. При тому, що піддослідних просили не намагатись худнути, не тренуватись з цією метою, не обмежувати себе в їжі. Вони просто обмежили жири.

ВПЛИВ 3 - ЖИР РОБИТЬ ЇЖУ ГІПЕРСМАЧНОЮ
Більшість їжі, перед якою ми не можемо встояти, містить в собі купу жиру, бо наше тіло шаленіє не перед шедеврами мішленівських ресторанів, а від концентрату калорій. Майже вся гіперсмачна їжа - це комбінація вуглеводів з жиром: бургер, картопля фрі, чіпси. Більшість найсмачніших солодощів - це не цукор, а цукор з жиром: шоколад, вафлі, морозиво, тістечка - це все цукор + жир. І коли ми зменшуємо споживання жиру, ми не можемо обійти таку їжу стороною, ми її вимушені обмежити. Менш жирна їжа - менш смачна, нею не хочеться заїдати стрес, жвати її з нудьги, перед тєлєком чи за компанію. Більше ситості і менше спокус на низькожировій дієті - от чому люди худнули в експериментах, не маючи такого наміру.
НЕ РОБИ ДУРАЦЬКИХ ВИСНОВКІВ
1. Вітя не стверджує, що його підпищик обов'язково схудне, якщо обмежить себе в жирах. Не стверджує, бо знає свого ізваротлівава підпищика, який як річкова вода, яка прагне попасти в море і завжди знайде собі шлях до нього, так і підпищик знайде шлях до калорійної їжі, замінивши сало і ковбасу на зефір, мед і круасани.
2. Вітя не пропонує виключити жири. По-перше, безжирова дієта вкрай одноманітна (фрукторіанство чи шо?) і несмачна. По-друге, є незамінні омега-3 жирні кислота: альфа-ліноленова, ейкозапентаєнова і докозагексаєнова, які мусять поступати в тіло з їжею (жирна морська риба, жирна рослинна їжа).
ВИСНОВОК В ТРЬОХ СЛОВАХ

Хочеш схуднути - обмеж себе в жирній їжі, це просто здоровий глузд. Але не виключи, просто обмеж.
Всьо.
Віктор Мандзяк - той, що силкується пізнати реальність
ЛІТЕРАТУРА:
1. Thermic effect of food and sympathetic nervous system activity in humans (Tappy, 1996)
2. Gastric distension and gastric capacity in relation to food intake in humans (Geliebter, 1988)
3. A satiety index of common foods (Holt, 1995)
4. Energy density of foods: effects on energy intake (Stubbs, 2000)
5. The role of low-fat diets in body weight control: a meta-analysis of ad libitum dietary intervention studies (Astrup, 2000)
6. Roles of Leptin and Ghrelin in the Loss of Body Weight Caused by a Low Fat, High Carbohydrate Diet (Weigle, 2003)
Я уже давно перестал слушать кого-либо в плане еды кроме своего организма. Не хочет он есть?-Не ем хоть 2 дня.Хочет он внезапно шоколада много?-Ем.Хочет мяса сегодня?-пожалуйста! И тд и тп.Нет ничего мудрее природы.
Скажи мне чей Крым и я скажу кто ты.
Свідомий
Сообщения: 49833
Зарегистрирован: Май 5, 2021, 7:06 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Свідомий »

Я купил в магазине пакет кваса и сделал по рецепту)))Бражка получилась.Хотел вылить в унитаз.Но забрал на работу и положил в холодильник.И забыл за него.А сегодня сидели ,света не было и вспомнил .Говорю колегам кваса не хотите .Самодельный )))Насторожено так говорят ну давай ,не обосремся?Говорю не знаю.Ну они остались а я по делам вышел .Когда звонят через 20 минут...А квасу больше нема?))))/
Аватара пользователя
Плохой танцор
Основатель
Сообщения: 7251
Зарегистрирован: Ноябрь 21, 2022, 2:09 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Плохой танцор »

Свідомий писал(а): Август 29, 2024, 9:55 pm Я купил в магазине пакет кваса и сделал по рецепту)))Бражка получилась.Хотел вылить в унитаз.Но забрал на работу и положил в холодильник.И забыл за него.А сегодня сидели ,света не было и вспомнил .Говорю колегам кваса не хотите .Самодельный )))Насторожено так говорят ну давай ,не обосремся?Говорю не знаю.Ну они остались а я по делам вышел .Когда звонят через 20 минут...А квасу больше нема?))))/
:D
Скажи мне чей Крым и я скажу кто ты.
Свідомий
Сообщения: 49833
Зарегистрирован: Май 5, 2021, 7:06 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Свідомий »

Чому більше 2.500 років роблять і їдять сало?

Етимологія
Слово сало походить від праслов'янського sadlo, пов'язане з saditi «садити, сідати» («те, що сідає на м'ясо»), пов'язується також з пракельт. saldi- ((ірл.) saill «солонина», saillim «солю»)

Їдять сало тому, що там є потрібні людині елементи.

Саме ці речовини визначають корисні властивості сала, а це: вітаміни А, Е, D, F, мікроелементи (селен), жирні кислоти (насичені та ненасичені).
Воно посолене шарами, перемежуючи їх сіллю, перцем, корицею, гвоздикою, коріандром, шалфеєм та розмарином.
Для дезінфекції натирають часником, а засолювання та витримка відбуваються при строго певній температурі та вологості.
Як тваринний жир, сало потрібно організму так само, як і рослинний жир.

Кислоти, що містяться в салі, роблять цей продукт справді унікальним.
Так, саме унікальним.
До його складу входить арахідонова кислота, яка відноситься до незамінних жирних кислот.
Зустрічається арахідонова кислота тільки в салі та ніде більше.
Цінна вона дуже широким спектром дій: входить до складу клітинних мембран, сприяє правильному скороченню серцевого м'яза, регулює артеріальний тиск, має профілактичні властивості проти раку, впливає на роботу нирок і покращує склад крові, виводячи з неї зайві холестеринові бляшки, також бере участь у освіті багатьох гормонів.

Хіба можуть чимось подібним конкурувати із салом «легкі» та рафіновані олії?

Крім унікальної арахідонової кислоти, сало містить ще й цінні незамінні жирні кислоти: пальмітинову, олеїнову, лінолеву, ліноленову, стеаринову. Їх концентрація посилює біологічну активність сала у п'ять разів у порівнянні з вершковим маслом.

Сало містить добре засвоювану форму селена, яка є необхідним мікроелементом для серцево-судинної системи, відмінним антиокислювачем та захисником нуклеїнових кислот від пошкоджень.

Холестерину в салі набагато менше, ніж у вершковому маслі, і йде на створення імунних клітин, що захищають організм від вірусів.
Сало м'яке та однорідне за структурою.
На смак воно дуже ніжне і трохи солодкувате, злегка пряне, із запахом спецій та ароматних трав.

Їдять його зазвичай у чистому вигляді, нарізаному на тонкі скибочки. Іноді його використовують як добавку до складу складних страв.

Слід нагадати: за результатами спеціальних досліджень виявлено, що в 100 грамах свинини міститься 60 міліграмів холестерину, яловичини — 67, телятини — 87, м'яса птиці — 113, маргарину — 186, вершкового масла — 244, білків курячого яйця — 1560, риб'ячого жиру — 5700.
Тоді, як у свинячому салі є тільки сліди холестерину.
Водночас воно містить у собі всі незамінні аміно- і жирні кислоти.
Свіже сало зберігає всі свої біологічно цінні якості, не пошкоджені й не знищені грубою переробкою.
Сучасною медициною встановлено, що сало сприяє виведенню з організму радіонуклідів і тому рекомендується з профілактичною метою, особливо в екологічно несприятливих зонах, щоденно його споживати жінкам по 45—50, а чоловікам — по 65—70 грамів.

Їжте правильне сало, особливо зараз у часи великих стресів.

А якщо поруч стоїть келих гарного напою, то взагалі, просто пісня.

Хорошим і добрим людям - хорошого і смачного сала, а решті - решти!

Реально, балуйте себе іноді такими смаколиками, як хороше сало, за вас це робити ніхто не буде, і нехай весь світ зачекає.

Худнути будете завтра

Будьмо!
Аватара пользователя
Плохой танцор
Основатель
Сообщения: 7251
Зарегистрирован: Ноябрь 21, 2022, 2:09 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Плохой танцор »

Свідомий писал(а): Сентябрь 2, 2024, 3:58 pm Чому більше 2.500 років роблять і їдять сало?

Етимологія
Слово сало походить від праслов'янського sadlo, пов'язане з saditi «садити, сідати» («те, що сідає на м'ясо»), пов'язується також з пракельт. saldi- ((ірл.) saill «солонина», saillim «солю»)

Їдять сало тому, що там є потрібні людині елементи.

Саме ці речовини визначають корисні властивості сала, а це: вітаміни А, Е, D, F, мікроелементи (селен), жирні кислоти (насичені та ненасичені).
Воно посолене шарами, перемежуючи їх сіллю, перцем, корицею, гвоздикою, коріандром, шалфеєм та розмарином.
Для дезінфекції натирають часником, а засолювання та витримка відбуваються при строго певній температурі та вологості.
Як тваринний жир, сало потрібно організму так само, як і рослинний жир.

Кислоти, що містяться в салі, роблять цей продукт справді унікальним.
Так, саме унікальним.
До його складу входить арахідонова кислота, яка відноситься до незамінних жирних кислот.
Зустрічається арахідонова кислота тільки в салі та ніде більше.
Цінна вона дуже широким спектром дій: входить до складу клітинних мембран, сприяє правильному скороченню серцевого м'яза, регулює артеріальний тиск, має профілактичні властивості проти раку, впливає на роботу нирок і покращує склад крові, виводячи з неї зайві холестеринові бляшки, також бере участь у освіті багатьох гормонів.

Хіба можуть чимось подібним конкурувати із салом «легкі» та рафіновані олії?

Крім унікальної арахідонової кислоти, сало містить ще й цінні незамінні жирні кислоти: пальмітинову, олеїнову, лінолеву, ліноленову, стеаринову. Їх концентрація посилює біологічну активність сала у п'ять разів у порівнянні з вершковим маслом.

Сало містить добре засвоювану форму селена, яка є необхідним мікроелементом для серцево-судинної системи, відмінним антиокислювачем та захисником нуклеїнових кислот від пошкоджень.

Холестерину в салі набагато менше, ніж у вершковому маслі, і йде на створення імунних клітин, що захищають організм від вірусів.
Сало м'яке та однорідне за структурою.
На смак воно дуже ніжне і трохи солодкувате, злегка пряне, із запахом спецій та ароматних трав.

Їдять його зазвичай у чистому вигляді, нарізаному на тонкі скибочки. Іноді його використовують як добавку до складу складних страв.

Слід нагадати: за результатами спеціальних досліджень виявлено, що в 100 грамах свинини міститься 60 міліграмів холестерину, яловичини — 67, телятини — 87, м'яса птиці — 113, маргарину — 186, вершкового масла — 244, білків курячого яйця — 1560, риб'ячого жиру — 5700.
Тоді, як у свинячому салі є тільки сліди холестерину.
Водночас воно містить у собі всі незамінні аміно- і жирні кислоти.
Свіже сало зберігає всі свої біологічно цінні якості, не пошкоджені й не знищені грубою переробкою.
Сучасною медициною встановлено, що сало сприяє виведенню з організму радіонуклідів і тому рекомендується з профілактичною метою, особливо в екологічно несприятливих зонах, щоденно його споживати жінкам по 45—50, а чоловікам — по 65—70 грамів.

Їжте правильне сало, особливо зараз у часи великих стресів.

А якщо поруч стоїть келих гарного напою, то взагалі, просто пісня.

Хорошим і добрим людям - хорошого і смачного сала, а решті - решти!

Реально, балуйте себе іноді такими смаколиками, як хороше сало, за вас це робити ніхто не буде, і нехай весь світ зачекає.

Худнути будете завтра

Будьмо!
Ой,про САЛО мог бы и не переубеждать)))) Я его продолжу есть даже если оно будет обьявлено главным врагом человечества)))
Скажи мне чей Крым и я скажу кто ты.
Свідомий
Сообщения: 49833
Зарегистрирован: Май 5, 2021, 7:06 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Свідомий »

Как правильно принимать витамины: делимся рекомендациями медиков

Витамины — это лечебно-профилактические препараты для устранения дефицита питательный веществ в организме. Если у вас нет симптомов авитаминоза, витамины в таблетках вам не нужны — достаточно тех, что вы получаете с пищей.

❗️При выборе витаминов рекомендуется проконсультироваться с врачом, чтобы выбрать подходящие витамины и дозировку.

Утро или вечер?
Некоторые эксперты считают, что принимать витамины лучше утром для поддержания энергии и иммунитета на протяжении дня. Другие же утверждают, что вечерний прием витаминов более эффективен, поскольку организм в это время может лучше усваивать и использовать их. Пока на этот вопрос нет единого ответа.

Как правильно принимать витамины: до еды или после
Это зависит от конкретного витамина и его формы. Вот некоторые общие рекомендации:

Водорастворимые витамины (например, витамин C, группа B)
Их советуют принимать до или во время еды. Это связано с тем, что они лучше усваиваются в кислой среде желудка, которая формируется во время приема продуктов.

Жирорастворимые витамины (например, витамины A, D, E, K)
Они лучше усваиваются в присутствии жиров. Поэтому их рекомендуется принимать после еды или вместе с более жирной пищей, чтобы обеспечить оптимальное усвоение.

Комбинированные витаминные препараты
Если вы принимаете комплекс, который содержит как водорастворимые, так и жирорастворимые витамины, лучше делать это во время еды или после нее. Это обеспечит усвоение всех витаминов из комплекса.

Сочетание разных витаминов
💊Витамин C и железо
Витамин C улучшает усвоение железа из пищи. Это сочетание особенно полезно для тех, кто страдает от анемии или имеет низкий уровень железа в организме.

💊Витамин D и кальций
Витамин D помогает усваивать кальций, необходимый для здоровья костей и зубов. Это сочетание особенно важно для детей, беременных женщин и пожилых людей, чтобы предотвратить развитие остеопороза и других проблем со скелетом.

💊Витамин E и селен
Являются мощными антиоксидантами, защищающими клетки организма от вредного воздействия свободных радикалов. Это сочетание помогает укрепить иммунитет, улучшить состояние кожи и замедлить процессы старения.

💊Витамины группы B
B6, B12 и фолиевая кислота часто сочетаются для поддержания нервной системы, обмена веществ и образования крови. Такая комбинация особенно важна для тех, кто ведет активный образ жизни, испытывает стресс или находится в периоде роста и развития.

💊Магний и витамин D
При приеме витамина Д рекомендован также магний. Этот минерал помогает усваивать витамин D, что способствует укреплению костей, мышц и сердечно-сосудистой системы.
Аватара пользователя
Плохой танцор
Основатель
Сообщения: 7251
Зарегистрирован: Ноябрь 21, 2022, 2:09 pm
Контактная информация:

Re: Про жири і їжу .

  • Цитата
  • Залогинтесь, чтобы отметить сообщение лайком

Сообщение Плохой танцор »

Свідомий писал(а): Октябрь 17, 2024, 4:17 pm Как правильно принимать витамины: делимся рекомендациями медиков

Витамины — это лечебно-профилактические препараты для устранения дефицита питательный веществ в организме. Если у вас нет симптомов авитаминоза, витамины в таблетках вам не нужны — достаточно тех, что вы получаете с пищей.

❗️При выборе витаминов рекомендуется проконсультироваться с врачом, чтобы выбрать подходящие витамины и дозировку.

Утро или вечер?
Некоторые эксперты считают, что принимать витамины лучше утром для поддержания энергии и иммунитета на протяжении дня. Другие же утверждают, что вечерний прием витаминов более эффективен, поскольку организм в это время может лучше усваивать и использовать их. Пока на этот вопрос нет единого ответа.

Как правильно принимать витамины: до еды или после
Это зависит от конкретного витамина и его формы. Вот некоторые общие рекомендации:

Водорастворимые витамины (например, витамин C, группа B)
Их советуют принимать до или во время еды. Это связано с тем, что они лучше усваиваются в кислой среде желудка, которая формируется во время приема продуктов.

Жирорастворимые витамины (например, витамины A, D, E, K)
Они лучше усваиваются в присутствии жиров. Поэтому их рекомендуется принимать после еды или вместе с более жирной пищей, чтобы обеспечить оптимальное усвоение.

Комбинированные витаминные препараты
Если вы принимаете комплекс, который содержит как водорастворимые, так и жирорастворимые витамины, лучше делать это во время еды или после нее. Это обеспечит усвоение всех витаминов из комплекса.

Сочетание разных витаминов
💊Витамин C и железо
Витамин C улучшает усвоение железа из пищи. Это сочетание особенно полезно для тех, кто страдает от анемии или имеет низкий уровень железа в организме.

💊Витамин D и кальций
Витамин D помогает усваивать кальций, необходимый для здоровья костей и зубов. Это сочетание особенно важно для детей, беременных женщин и пожилых людей, чтобы предотвратить развитие остеопороза и других проблем со скелетом.

💊Витамин E и селен
Являются мощными антиоксидантами, защищающими клетки организма от вредного воздействия свободных радикалов. Это сочетание помогает укрепить иммунитет, улучшить состояние кожи и замедлить процессы старения.

💊Витамины группы B
B6, B12 и фолиевая кислота часто сочетаются для поддержания нервной системы, обмена веществ и образования крови. Такая комбинация особенно важна для тех, кто ведет активный образ жизни, испытывает стресс или находится в периоде роста и развития.

💊Магний и витамин D
При приеме витамина Д рекомендован также магний. Этот минерал помогает усваивать витамин D, что способствует укреплению костей, мышц и сердечно-сосудистой системы.
Кстати где-то читал что что-то около 75% синтетических витаминов (в таблетках) не усваиваются организмом поэтому стараюсь есть те продукты которые содержат большое кол-во тех или иных витаминов и элементов.
Ну допустим если сьесть Н-Ное кол-во железной пыли то организм усвоит лишь ничтожную его часть.А вот железо которое содержится в красном мясе будет усвоено почти полностью.То есть 75% денег потраченых на таблетки вы просто выбросите на ветер.А мясо гораздо дешевле и вкусней))
Хотя я ни в коем случае не противник препаратов.Иногда нужные продукты либо недоступны либо вы их не любите))
Кстати у вегитарианцев много болезней связаных с недостатком определенных витаминов или элементов в организме.
Кстати шутку вспомнил: " Вегетарианцы не едят животных. Эти мерзавцы их объедают." )))
Скажи мне чей Крым и я скажу кто ты.
Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 12 гостей